пʼятниця, 12 вересня 2014 р.

Топ-10 улюблених книг

Що люблять читати на Тихому Острові


1. Патті Сміт — Просто діти. 
Одна з найщиріших книг-мемуарів, які я будь-коли читала. Тут молодість, любов, пошуки і багато знаменитостей шістдесятих. Я просто закохана в той Нью-Йорк, який змалювала Патті. 
2. Ларрі Вульф — Винайдення Східної Європи.
З цієї книжки почалась моя любов до історичних розвідок. То було давно, з того часу у мене сформувався великий список улюблених істориків. Той випадок, коли історик пише легко і неймовірно цікаво. Звідки взялись стереотипи про "відсталість" Східної Європи, як західноєвропєйські мандрівники 19 ст. потрапляли в наші з вами краї і несли сюди Просвітництво, що вони тут бачили та ще багато цікавого можна довіатись з книжки.
3. Анна Франк — Щодденик.
Цілком виправдано перекладена на десятки мов і одна із найрозповсюдженіших у світі книг після Святого Письма. Щоденник змальовує найбільший жах ХХ ст. — Другу світову війну — очима єврейської дівчинки-підлітка, мешканки Амстердаму. 
4. Віктор Домонтович — Доктор Серафікус.
Улюблене з українського. В кращих традиціях європейсьої літератури. Дивовижно, що її мало популяризують в Україні. 
5. Герман Гессе — Степовий вовк.
Одна з тих книжок, які перечитувала багато разів. Затягує з першого абзацу. Мрію, щоб хтось в Україні нарешті зробив красиве перекладне видання. І так, звір живе в кожному з нас.
6. Оксана Забужко — Польові дослідження українського сексу.
Відверто про те, про що якнайбільше хочуть знати всі. Ні, не тільки про секс. А ще події відбуваються в Кембріджі, в тому, де Гарвард. Емоційна, дуже проймає. Це радше жіноча книжка, але читайте всі, справді.
7. Чарльз Діккенс — весь доробок.
Я родом з такого дитинства, де, на щастя, не було соцмереж (тобто в однокласників були, а в мене — ні), майже не було інтернету і телевізора, зате було моє ліжко-коребаль, обкладене стосами книжок. Об’ємні романи Діккенса не відлякували, а навпаки змушували мене читати до ранку мало не щодня. Солодкі спогади.
8. Дж. К. Ролінґ — Гаррі Поттер.
Що тут коментувати? Це повинні прочитати всі діти, всі люди, всі. 
9. Оскар Вайлд — Портрет Доріана Ґрея.
Визнаний бестселер, багато разів екранізований. Мені просто дуже подобається Вайлд (як людина — не дуже) своїми нетиповами сюжетами, від яких неможливо відірватись. А ще у всіх повинен бути примірник книги, що видали торік в Аба-бі.
10. Ханна Арендт — весь доробок.
Глибокі проникливі аналітичні тексти. Багато пояснють і провокують задуматись над найскладнішими питаннями: чому у світі коється, те, що коється, чому існує зло і як до нього ставитись.
Складено за 20 хв і в довільному порядку.